مسابقه سرعت اتریش انگلیس فوتبال نیجریه

مسابقه سرعت: اتریش انگلیس فوتبال نیجریه پیروزی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اختلافات موجود بین کشورهای عربی خلیج فارس،طرح تشکیل ناتو عربی را با مسئله روبرو می کند

مدیر کل پیشین خاورمیانه وزارت امور خارجه تاکید کرد: تشکیل ناتوی عربی با توجه به اختلافات موجود در بین کشورهای حاشیه خلیج‌فارس امر ساده‌ای نیست.

اختلافات موجود بین کشورهای عربی خلیج فارس،طرح تشکیل ناتو عربی را با مسئله روبرو می کند

اختلافات موجود بین کشورهای عربی خلیج فارس،طرح تشکیل ناتو عربی را با مسئله روبرو می کند

عبارات مهم : ایران

مدیر کل پیشین خاورمیانه وزارت امور خارجه تاکید کرد: تشکیل ناتوی عربی با توجه به اختلافات موجود در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس امر راحت ای نیست.

قاسم محبعلی در گفت وگو با ایسنا در مورد اخبار انتشار یافته در ارتباط با اینکه آمریکایی ها درصدد هستند با حضور کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین مصر و اردن، ناتوی عربی را به منظور مقابله با کشور عزیزمان ایران در منطقه خاورمیانه تشکیل دهند، گفت: کشورهای شورای همکاری خلیج فارس هر کدام پیمان های نظامی جداگانه ای با آمریکا دارند و در این چارچوب همکاری هایی بین این کشورها و آمریکا وجود دارد.

وی ادامه داد: البته در مورد تشکیل ناتوی عربی هنوز از سوی مقامات رسمی آمریکا مبحثی مطرح نشده و آنچه که در این زمینه مطرح شده است زیاد عنوان رسانه ای است.

اختلافات موجود بین کشورهای عربی خلیج فارس،طرح تشکیل ناتو عربی را با مسئله روبرو می کند

محبعلی با بیان اینکه تشکیل ائتلافی جهت مهار و کنترل کشور عزیزمان ایران در استراتژی امنیت آمریکا در سال 2017 قید شده است و در لایحه اختیارات دفاعی وزارت دفاع این کشور جهت سال 2019 نیز به این عنوان اشاره شده است هست، اظهار کرد : در واقع آمریکا تلاش می کند که قدرت نظامی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را به نوعی سازماندهی کند تا از این طریق بتواند کشور عزیزمان ایران را نیز کنترل کند.

وی با بیان اینکه این عنوان عجیبی نیست که آمریکایی ها بخواهند با ائتلاف با کشورهای عربی و همچنین اروپایی و اسرائیل زمینه ای فراهم کنند که بتوانند کشور عزیزمان ایران و روسیه را در منطقه مهار کنند، ادامه داد: ولی همانطور که اشاره کردم آنچه که در این زمینه تاکنون مطرح شده است بحث رسانه ای و شاید یک جنگ روانی است و هنوز مقامات رسمی آمریکا اعلام موضع در این زمینه نکرده اند.

مدیر کل پیشین خاورمیانه وزارت امور خارجه تاکید کرد: تشکیل ناتوی عربی با توجه به اختلافات موجود در بین کشورهای حاشیه خلیج‌فارس امر ساده‌ای نیست.

این کارشناس پرسشها خاورمیانه با بیان اینکه بین کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از جمله بین قطر و عربستان اختلافات جدی وجود دارد و عمان نیز سیاستی متفاوت از کشورهایی چون عربستان و امارات در مورد کشور عزیزمان ایران دنبال می کند، تصریح کرد: با توجه به این اختلافات تشکیل چنین اتحاد نظامی به این سادگی نیست. البته اگر بحران بین کشور عزیزمان ایران و کشورهای عربی بیش از این شدت یافتن شود امکان تشکیل چنین موضوعی دور از ذهن نیست.

محبعلی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه سطح مسابقه آمریکا در منطقه را می توان در سه سطح عنوان کرد، ادامه داد: سطح خردتر آن محاصره کشور عزیزمان ایران و یا در واقع برخورد با کشور عزیزمان ایران است که به این عنوان در استراتژی امنیت آمریکا نیز اشاره شده، سطح کلی تر آن مهار و کنترل روسیه در منطقه است و یک سطح بالاتر مسابقه این کشور با چین و روسیه هست. آمریکایی ها در حوزه آسیای مرکزی، غربی و خاورمیانه به دنبال این هستند که اجازه ندهند که آبراه های دریایی و همچنین منابع انرژی در اختیار رقیبان ارزش قرار بگیرد و در جهت پیشبرد این مسابقه ها دارای برنامه هایی هستند.

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | آمریکا | آمریکایی | اختلافات | کشورهای عربی | شورای همکاری خلیج فارس | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog